Program se skládá ze dvou samostatných funkčních celků, modulů, které je možné koupit odděleně, ale jejichž funkce se vzájemně doplňují.

CIT Reader - komunikační tabulka:

Je vhodná pro komunikaci prostřednictvím počítače s Windows nebo tabletu s Windows. Uživatel může komunikovat s okolím pomocí buněk s fotografiemi, symboly nebo samotným textem. Obsah buněk, které uživatel vybral, se potom řadí na komunikačním řádku do věty.

Jako hlasový výstup je možno užít starší verzi převodu textu na hlas, který je k programu dodáván zdarma - ukázka, nebo si sdělení k dané buňce nahrát pomocí mikrofonu. Kvalitní převod textu na hlas - ukázka, je možné získat v kombinaci s modulem "CIT Reader - interní hlasy", nebo pomocí převodu textu na hlas od třetích stran, které podporují rozhranní SAPI 5.0 .

Program obsahuje ukázkový soubor komunikačních mřížek, pro každého uživatele je ale vhodnější vytvořit mřížky dle jeho potřeb (velikost buněk, počet obrázků, individuálně vybraná slovní zásoba).

Tabulka obsahuje databázi 900 symbolů školy Gabriely Pelechové, umožňuje přidávání vlastních symbolů, a také automatizované vyhledání dalších obrázků z internetu.

Pro detailnější představení si můžete prohlédnout instruktážní video.


CIT Reader - interní hlasy:

Program s kvalitním hlasovým výstupem - ukázka, který lze využít jednak k "předčítání" textů v počítači, ale i k aktivní komunikaci pomocí takzvaného Okna čtení. Uživatel napíše text, který se po stisku klávesy přečte.

Pokud má uživatel obtíže se čtením delších textů, může využít také funkci čtení formátů doc, dot, docx, docm, xls, txt, pdf, rtf, nebo přímo textů v programech Microsoft Outlook®, Word, Internet Explorer®, atd.. Program je v zásadě schopen přečíst jakýkoli text, jehož zdroj je možné zkopírovat pomocí schránky MS Windows (clipboard).

Dále umožňuje převod knih a textů do zvukových souborů MP3 a WAV, propojení s hlasy třetích stran s rozhraním SAPI 5.0, přiřazení klávesových zkratek na jednotlivé funkce programu, nastavitelnou rychlost čtení u všech hlasů, kontrastně a velikostně nastavitelnou verzi ovládacího panelu a v neposlední řádě i nastavitelné pomlky čtení po tečce/odstavci.

K ovládání programu lze použít také volně šiřitelný program Click-n-Type - klávesnici na obrazovce, kterou je možno ovládat pomocí jednoho spínače. S programem pak mohou pracovat i lidé s těžkým tělesným postižením.


Pro nákup budete přesměrováni na e-shop výrobce programu
Komunikační tabulka - bez kvalitní syntézy, obsahuje starší verzi hlasu - ukázka. 1 428 Kč
Komunikační tabulka + Interní hlasy - obsahuje kvalitní syntézu hlasu - ukázka. 4 223 Kč
Samostatné interní hlasy - neobsahuje komunikační tabulku. 3 243 Kč

Stažení zkušební verze : odkaz

Odkaz na stránky výrobce programu : www.cit.cz